Nowy trend płatności odroczonych „Care Now, Pay Later” podbija świat!

Data publikacji: 07 2023

Konsumenci, również ci w Polsce, coraz bardziej oswajają się z innowacyjnymi formami płatności.

Trend BNPL (Buy Now, Pay Later) jest już wszystkim dobrze znany, aktualnie jednak rynek płatności odroczonych podbija trend CNPL (zaopiekuj się teraz, zapłać później).

Płatności odroczone zawładnęły polskim rynkiem, nie tylko handlu online i offline, ale również finansowania usług medycznych oraz tych estetycznych.

Usługi finansowania CNPL umożliwiają konsumentom dostęp do wielu usług ,w tym medycznych, które do tej pory były dla nich często nieosiągalne, bądź po prostu nie chcieli z budżetu domowego finansować zabiegów, które nie są usługami „pierwszej potrzeby” .

Coraz większa liczba konsumentów dostrzega przystępność oraz wygodę takich usług, a przedsiębiorcy- właściciele klinik oraz gabinetów przyznają, że aby stale się rozwijać ,należy wprowadzić do swojej placówki udogodnienie w postaci trzeciej, innowacyjnej formy płatności, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom pacjentów.

Placówki medyczne dostrzegają, że aktualnie największą barierą do skorzystania i zakupu wybranych pakietów zabiegowych są finanse, a mianowicie ich niedostatek.

I właśnie tutaj wkracza trend CNPL, w zamyśle którego jest wprowadzenie do placówek medycznych odroczonej płatności lub dogodnych rat.

Badania wyraźnie pokazują, że większość konsumentów, która skorzystała z usługi płatności odroczonej, potem do nich wraca, ceniąc sobie w tych płatnościach to, że przy niespodziewanych wydatkach na zabiegi, nie muszą naruszać swojego budżetu domowego.

Opracowane na podstawie profilu LM PAY S.A. na Linkedin

Opracowanie: Natalia Jamrozik

natalia.jamrozik@mediraty.pl